Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Lapin Kirjallisuusseuran syysvuosikokous järjestettiin Kemijärvellä lauantaina 20.11.21 Tekijöiden päivien yhteydessä.

 

Lapin Kirjallisuusseuran syysvuosikokouksessa Kemijärvellä la 20.11.21 valittiin seuran uudeksi puheenjohtajaksi v. 2022 Tuula Luiro. Hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin lisäksi: Tapani Tavi, Eija Nissinen, Kirsi Karhu (sihteeri), Jyri Ollila, Maria Paldanius ja Laura Herva. Varajäseniksi valittiin: Erkki Kaila, Sinikka Labba, Jorma Koski.


 

 

 

 

Lisätietoja