Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Kittilässä 5.7.2020 palkittiin Lyyriset räkkäolympialaiset! Piharuno. 250 eurolla. Valituksi tuli Pyrita esityksellään "Kahtena".

Esiintyjät : Paula Alajärvi, SODANKYLÄ Kirsi Karhu, ROVANIEMI Irja Korhonen, OULU Pyrita, SODANKYLÄ Tarja Okkonen, NURMIJÄRVI Pilvi Valtonen, LAPPEENRANTA Roosa Ylipahkala, KITTILÄ Päivi Ylivaara-Mikkola, SODANKYLÄ. Valintaraatiin kuuluivat kirjailija ja tietokirjailija Jouko Lehtonen Sastamalasta, runoilija Martin Staffan Tohmajärveltä ja puheenjohtajana kirjailija Tapani Tavi Kittilästä. Valintaraatiin kuuluivat kirjailija ja tietokirjailija Jouko Lehtonen Sastamalasta, runoilija Martin Staffan Tohmajärveltä ja puheenjohtajana kirjailija Tapani Tavi Kittilästä.

Piharunotapahtuman mainos

Pyrita

Lisätietoja