Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Sääntömääräinen kevätvuosikokous pidetään keskiviikkona 17.6. klo 17 Rovaniemen pääkirjaston Lapponica-salissa. 

Koronatilanteen aiheuttamien rajoitusten takia Lapin Kirjallisuusseuran kevätvuosikokousta päätettiin lykätä, kunnes kokoontumiset taas sallitaan. Kesäkuun alusta lähtien saa järjestää korkeintaan 50 hengen yleisötilaisuuksia ja Lapin Kirjallisuusseura voi täten kutsua koolle sääntömääräisen kevätvuosikokouksen. 

Jos haluat vaikuttaa kokouksessa, mutta et pääse osallistumaan niin toimita valtakirjasi jäsenelle, jonka tiedät osallistuvan kokoukseen.

Tervetuloa!

Hallitus

Lisätietoja