Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Ensi kesän 21-23.8. 2020 Runokönkään päävieraaksi on varmistunut Susinukke Kosola. 

Runoköngäs kuohuu  Rovaniemen Wanhojen Markkinoiden Jätkänlavalla perjantaista sunnuntaihin klo 13-14.  Muuta jo varmistunutta ohjelmaa on runojooga, open micit päivittäin ja paikalliset sanataiteilijat.
 
Runokönkään järjestävät Lapin Kirjallisuusseura ja Sanaseura yhdessä. 

Lisätietoja