Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

HUOM! RWM ei järjestetä tänä vuonna koronan aiheuttamien rajoitusten vuoksi. Ensi kesän 21-23.8. 2020 Runokönkään päävieraaksi on varmistunut Susinukke Kosola. 

Runoköngäs kuohuu  Rovaniemen Wanhojen Markkinoiden Jätkänlavalla perjantaista sunnuntaihin klo 13-14.  Muuta jo varmistunutta ohjelmaa on runojooga, open micit päivittäin ja paikalliset sanataiteilijat.
 
Runokönkään järjestävät Lapin Kirjallisuusseura ja Sanaseura yhdessä. 

Lisätietoja