Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Jäsenenä voit mainostaa julkaisuasi Lapillisessa jäsenetuhintaan. Hinnat ja toimitusohjeet löydät Mediakortista, LINKKI. Alla esimerkkejä.

Vielä ehdit myös lähettää lyhyitä tekstejä ja runoja ehdolle kevään Lapilliseen. Lehti ilmestyy toukokuussa, deadline on 5.4. Lähetä tekstisi sähköpostitse osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai kirjeessä Lapillinen, c/o Tapani Tavi, Runohuone, Valtatie 44, 99100 Kittilä.

 

 

 

 

Lisätietoja