Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Päivitetty 30.1.2020 Numerosta 48 on otettu uusintapainos ja lehti on postitettu jäsenille.

17.1.2020. Lapillinen 48, marraskuussa ilmestyneen lehden paperiversio, on Postin hoteissa kateissa. Asia selvitetään painotalo Grano Oy:n, Postin ja Lapillisen toimituksen toimesta.

Painettu Lapillinen 48 toimitettiin Granolta 7. marraskuuta Postin jaettavaksi. Luvassa on mahdollisesti 2. painos alkuvuodesta 2020. Pahoittelemme postituksen viivästymistä jäsenillemme ja ilmoittajillemme.

Lapiilinen 48 on vapaasti luettavissa Lapin kirjastoissa ja netissä osoitteessa
http://issuu.com/lapinkirjallisuusseura

Tapani Tavi
Lapillisen päätoimittaja
040 8463036

Lisätietoja