Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Lapillinen numero 47 julkaistaan toukokuussa 2019. Sen teemana on lyyrinen Lappi. Tarjoa tekstejäsi - runoja, aforismeja sekä lyhyttä proosaa - jäsen- ja kulttuurilehteen perjantaihin 5.4. mennessä osoitteella Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai postitse Lapillinen/Tapani Tavi, Runohuone Valtatie 44, 99100 Kittilä. Rohkeasti oma panos lehteen esille!

Lisätietoja