Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Rovaniemeläinen Erkki Kaila valittiin jatkamaan seuran puheenjohtajana vuonna 2019. Hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Eija Nissinen Sallasta, Tapani Tavi Kittilästä ja Anne Lukkarila, Marko Pihavainio, Irene Piippola ja Arja Vasama Rovaniemeltä, varajäseniksi Raili Ilola Torniosta, Jorma Koski Kemistä, Anna Kyrö Keminmaasta ja Ritva-Elina Pylväs Rovaniemeltä. 

Lisätietoja